چگونه گربه خود را از نظر جسمی سالم نگه دارید

پیشی

همه گربه‌ها در مواقعی باید به دامپزشک مراجعه کنند.

مانند همه حیوانات خانگی، گربه‌ها برای بررسی‌های بهداشتی و واکسیناسیون‌های معمول نیاز به سفرهای منظم به دامپزشک دارند. این بررسی‌های بهداشتی بر این اصل کار می‌کنند که «پیشگیری بهتر از درمان است» و برای سالم نگه داشتن گربه و کمک به پیشگیری از بیماری‌های خاص مهم است.دامپزشک شما می خواهد گربه شما را حداقل یک بار در سال و با افزایش سن یا اگر نیازهای پزشکی خاصی دارد، به طور کامل بررسی کند.گربه‌ها در پنهان کردن علائم استرس، درد یا بیماری بسیار خوب عمل می‌کنند، زیرا نمی‌خواهند آسیب‌پذیر به نظر برسند. این یکی دیگر از دلایل مهم برای بررسی منظم سلامت است.

 • واکسن آنها را بزنید

  واکسیناسیون از گربه شما در برابر تعدادی از بیماری های رایج اما جدی گربه محافظت می کند. رایج ترین واکسن های موجود برای محافظت در برابر عفونت های زیر استفاده می شوند:

   1. ویروس پانلوکوپنی گربه (FPV، آنتریت عفونی گربه یا پاروویروس گربه).
   2. آنفولانزای گربه (Feline Herpesvirus FHV-1 و Feline Calicivirus FCV).
   3. ویروس لوسمی گربه (FeLV).

  پس از واکسیناسیون اولیه گربه شما (دو واکسیناسیون با فاصله سه تا چهار هفته - معمولاً به عنوان یک بچه گربه برای گربه شما تزریق می شود)، گربه شما نیاز به واکسیناسیون تقویت کننده بعدی دارد.

  هنگامی که گربه خود را برای تقویت کننده می برید، دامپزشک شما نیز در همان زمان یک بررسی سلامتی انجام می دهد تا مطمئن شود که از نظر جسمی سالم و خوب است.

 • آنها را برای کک و کرم درمان کنید

  گربه شما نیاز به درمان منظم برای هر دو کک و کرم دارد. ایمن ترین و موثرترین درمان ها آنهایی هستند که دامپزشک شما توصیه می کند.

 • کک

  هجوم کک ها می تواند برای گربه شما ناراحت کننده باشد و منجر به ایجاد بیماری پوستی در آنها شود.کک می تواند باعث شود گربه شما به کرم نواری مبتلا شود. آنها همچنین می توانند به گسترش بیماری بین گربه ها و بین گربه ها و افراد کمک کنند.بسته به محصولی که استفاده می کنید، گربه شما هر ماه به درمان کک نیاز دارد.درمان‌های نقطه‌ای مخصوص گربه روی قلاده‌های کک و پودرها توصیه می‌شود.اطمینان حاصل کنید که هنگام درمان کک گربه خود فقط از درمان های مخصوص گربه استفاده می کنید زیرا برخی از محصولات کک که برای سگ ها ساخته شده اند می توانند برای گربه ها کشنده باشند.

 • کرم زدن

  بسته به محصولی که استفاده می کنید، گربه شما تقریباً هر یک تا سه ماه یکبار نیاز به درمان کرم دارد.ممکن است مشخص نباشد که گربه شما آلوده به کرم است، اما هجوم بزرگ می تواند باعث کاهش وزن، بیماری و اسهال شود.گربه هایی که به طور منظم شکار می کنند به ویژه در معرض خطر آلودگی به کرم هستند.انواع خاصی از کرم هایی که گربه ها دارند نیز می توانند به افراد منتقل شوند.

 • هر گونه استرس بالقوه را کاهش دهید

  گربه ها می توانند بسیار حساس باشند. اگر گربه شما استرس داشته باشد، هم از نظر احساسی و هم از نظر جسمی ناخوشایند می شود و ممکن است به بیماری های جسمی مبتلا شود و همچنین رفتارهای مشکل ساز نشان دهد.اغلب صاحبان ممکن است متوجه شوند که چیزی در مورد گربه‌هایشان «کاملاً درست نیست» زمانی که آنها قبلاً برای مدتی استرس داشته‌اند. گربه ها ممکن است اشتهای خود را از دست بدهند یا گهگاه مریض شوند یا رفتاری داشته باشند که صاحبان تا به حال ندیده اند، مانند پاشیدن ادرار به دیوار داخل خانه یا رفتار پرخاشگرانه.

  هرچه زودتر متوجه شوید که گربه شما ممکن است استرس داشته باشد، زودتر می توانید مشکل را حل کنید. این بدان معنی است که مراقب سلامت جسمانی گربه خود و همچنین رفتار آنها باشید تا هر چیزی "عجیب" یا "خارج از شخصیت" که می تواند نشانه ای از استرس باشد به سرعت شناسایی شود.