چرا گربه شما اینقدر میو می کند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

چرا گربه شما اینقدر میو می کند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

آیا گربه شما به دلیل خوشحالی، عصبانیت، غمگینی یا عدم احساس خوب میومیو می کند؟ مانند رفتار و سلامت گربه‌ها، همه چیز مربوط به زمینه است.وقتی یک گربه بیش از حد میو میو می کند، طبیعی است که تعجب کنید که آنها چه می خواهند بگویند و چرا گربه شما اینقدر میو می کند. میو را اساساً می توان به یک چیز نسبت داد: ارتباط گربه با انسان.درست است - میوها معمولاً برای مکالمه با انسان ها اختصاص داده می شوند و کمتر برای ارتباط گربه به گربه استفاده می شوند. اگر گربه شما بیش از حد میو میو می کند و فقط شما را می کشد که نمی توانید ترجمه را شکست دهید، در اینجا راهنمای شما برای رمزگشایی میو گربه است.

 

 • 9 دلیل برای اینکه گربه شما بیش از حد میو میو می کند :

  اگر تا به حال به گربه‌تان میو کرده باشید (مجرم!)، هانی آنچه را که احتمالاً قبلاً می‌دانید اعتراف می‌کند - گربه شما نمی‌داند چه می‌گویید. اما صحبت کردن با گربه ضرری ندارد. و، نکته حرفه ای، دانشمندان می گویند صحبت کردن با گربه با صدای کودک می تواند بهترین نتایج را به دست آورد.به کنار موانع زبانی، گربه‌ها - مانند انسان‌ها - وقتی به چیزی نیاز دارند یا هوس می‌کنند حرف‌های زیادی برای «گفتن» دارند. هانی می‌گوید: «یادگیری و توجه به صدا و زبان بدن گربه‌تان راهی عالی برای برقراری ارتباط با [و مراقبت از] حیوان خانگی‌تان است. برخی از رایج ترین دلایل میو کردن عبارتند از:

   

   1. به دنبال جلب توجه

  اگر گربه شما بیش از حد پرحرف است، ممکن است نشانه آن باشد که آنها صرفاً توجه شما را می خواهند یا بازی می کنند. وقتی کار کرد، دوست پشمالوی شما متوجه میو کردن می شود و با یک حلقه بازخورد مثبت همراه می شود.

   

  2. سلام کردن

   ممکن است زمانی که یک گربه بیش از حد میو میو می کند، احساس عشق نباشد، اما این یکی از بهترین روش هایی است که آنها می دانند چگونه بگویند: "سلام! دلم برات تنگ شده بود!" (و "کجا بودی؟ بوی عجیبی می دهی. برای من غذا آوردی؟")

   

  3. درخواست برای تغذیه یا خوردن غذای دیگر

  در حالی که به سختی می توان غذای بیشتری را انکار کرد، اما بهتر است به برنامه غذایی خود پایبند باشید. هانی می‌گوید: «ارائه یک میان‌وعده در هر بار میو می‌تواند راه را برای افزایش وزن هموار کند». همچنین به میو کردن پاداش می دهد و ممکن است آن را بدتر کند.

   

  4. ترس، اضطراب یا استرس

   برخی از گربه‌ها ممکن است تحت فشار قرار بگیرند یا حالت یخ بزنند، در حالی که برخی دیگر پر سر و صدا، بی‌قرار یا آشفته‌تر می‌شوند.

   

  5. درد یا ناراحتی

  هر چیزی از آرتریت گرفته تا ناخن در حال رشد می تواند "او" را در "میو" قرار دهد. معمولاً به نشانه رضایت، گربه شما ممکن است هنگام درد نیز خرخر کند. بنابراین، به دنبال سرنخ هایی مانند نظافت بیش از حد گربه در یک نقطه یا تغییر در تحرک باشید.

   

  6. یک وضعیت سلامتی

   متأسفانه، ممکن است علت جدی تری پشت میو گربه شما وجود داشته باشد. هانی خاطرنشان می کند: "یک گربه سالمند ممکن است به دلیل سردرگمی یا سرگردانی صدا کند. این می تواند نتیجه اختلال عملکرد شناختی باشد، دقیقاً مانند انسان های مبتلا به بیماری آلزایمر." او می افزاید که افزایش میو می تواند به شرایط دیگری مانند پرکاری تیروئید نیز اشاره کند.

   

  7. آنها در گرما هستند

  و در پاسخ، گربه های نر سالم اگر در گرما صدای گربه ماده دست نخورده را بشنوند یا بو کنند، بیش از حد میو می کنند.

   

  8. آنها باردار هستند

   گربه های ماده در زمان انتظار می توانند مهربان تر و پرحرف تر شوند. آنها همچنین با شروع زایمان بیشتر میو میو می کنند.

   

  9. گربه شما فقط می تواند عاشق گپ زدن باشد

  هانی می‌گوید: نژادهای گربه از جمله سیامی، شرقی، بالیایی، تونکینز، سنگاپورایی، و باب‌تیل ژاپنی بسیار پرحرف هستند.

   

 • چگونه میو بیش از حد را متوقف کنیم؟

  اگر گربه شما بیش از حد معمول میو می کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که او را نزد دامپزشک ببرید. به دامپزشک خود اطلاع دهید که به نظر می رسد گربه شما در چه زمانی از روز بیشتر میو میو می کند و آیا با چیزهای غیرعادی دیگری همراه است، مانند تصادف در خارج از جعبه زباله یا تغییر در عادات خواب یا اشتها.اگر دامپزشک شما معتقد است که گربه شما سالم است، این نکات را برای کاهش میو کردن امتحان کنید. و اگر این نکات و سفر به دامپزشک کمکی نکرد، همیشه می‌توانید به یک متخصص رفتار دامپزشکی مراجعه کنید.

   

  1. محیط گربه خود را غنی کنید

  هانی می گوید که باید هر روز با گربه ها بازی کرد. در حالت ایده‌آل، گربه شما باید حداقل از دو جلسه بازی تعاملی 10 تا 15 دقیقه‌ای لذت ببرد که به او اجازه می‌دهد مانند شکارچی که هست، اسباب‌بازی‌هایش را ساق بزند، بپرد و گاز بگیرد. غنی‌سازی همچنین شامل مبلمان و اسباب‌بازی‌های مناسب گربه می‌شود که او می‌تواند در زمانی که شما دور هستید آن‌ها را بخراشد، از آن بالا برود و از آن لذت ببرید - مانند خاراندن پست‌ها، درختان گربه، و پازل‌های تغذیه گربه.

   

  2. از فرومون های آرام بخش استفاده کنید

  هانی می گوید: «گربه جدید شما ممکن است به دلیل استرس و هیجان ناشی از نقل مکان به خانه جدید میو می کند. برای کمک به یک گربه جدید یا هر گربه مضطرب که در یک عضو جدید خانواده مستقر شود یا با آن سازگار شود، علاوه بر فراهم کردن محیطی غنی با مکان‌های زیادی برای کشف و پنهان شدن، از فرمون‌های آرام‌بخش استفاده کنید.

   

  3. به یک روتین پایبند باشید

  گربه ها هوس روال معمول دارند. اگر آنها دقیقاً بدانند که زمان بازی چه زمانی خواهد بود، چه زمانی شام سرو می‌شود و چه زمانی آراسته می‌شوند، کمتر تمایلی به میو کردن برای این اتفاق‌ها خواهند داشت. به علاوه، اگر گربه شما استرس یا مضطرب است، انتظارات روشن برای آن روز به آرام کردن اعصاب او و ایجاد احساس امنیت در او کمک می کند.اگر گربه جدیدی را به خانه خود معرفی می کنید، هیچ زمانی بهتر از روز اول برای شروع یک روتین وجود ندارد. اما، البته، هیچ وقت برای ایجاد یک برنامه برای بچه گربه خود دیر نیست.

   

  4. گربه خود راعقیم کنید

  اگر تعجب می کنید که چرا گربه ماده یا نر سالم شما اینقدر میو می کند، به احتمال زیاد آنها به دنبال جفت هستند. همچنین ممکن است گربه ای را در گرما ببینید که زیاد میو می کند و به همه چیز می مالید. هانی می‌گوید: «این می‌تواند در سن 6 ماهگی رخ دهد. عقیم کردن یا عقیم کردن گربه را برای از بین بردن انگیزه یافتن جفت در نظر بگیرید.

   

 • کاری که نباید انجام داد

  شما همیشه نیازی به تسلیم شدن به درخواست غذا یا توجه گربه خود ندارید. اما هانی می گوید که میوهای گربه خود را نیز نادیده نگیرید. ابتدا، مسائل پزشکی یا نیازهای زیست محیطی را رد کنید، قبل از اینکه بچه گربه خود را با یک کتی پرحرف صحبت کنید. هانی اضافه می‌کند، مهم نیست که ریشه میو کردن چیست، هرگز گربه‌تان را به خاطر صداهایش مجازات نکنید. به هر حال، آنها فقط سعی می‌کنند با شما به بهترین شکلی که می‌دانند ارتباط برقرار کنند - حتی اگر برخی میوها و میوها به‌عنوان یک جبر عجیب و غریب ظاهر شوند.

منبع :