7 کاری که انسان ها انجام می دهند و گربه ها از آنها متنفرند!

7 کاری که انسان ها انجام می دهند و گربه ها از آنها متنفرند!

آیا گربه شما ناراحت یا مضطرب به نظر می رسد؟ آیا سیگنال های بدن آن منفی به نظر می رسد یا عادات نامناسب حمام را انجام می دهد؟

چیزی که گربه شما را آزار می دهد می تواند شما را نیز آزار دهد. از حمام کثیف گرفته تا غذای فاسد گرفته تا موسیقی بسیار بلند، گربه‌ها و انسان‌ها بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید، با حیوانات خانگی نقاط مشترک دارند. و باور کنید یا نه، ممکن است به‌عنوان مالک اشتباهاتی مرتکب شوید و ناآگاهانه باعث این چیزهایی شوید که گربه‌ها نمی‌توانند تحمل کنند. نگران نباشید - ما به شما کمک می کنیم - در اینجا نحوه حل آنها آمده است.

 

 1. گربه ها از احساس تنهایی متنفرند!

  بر خلاف تصور عمومی، گربه ها حیوانات انفرادی نیستند! درست است که می‌توانید گربه‌تان را برای دوره‌های طولانی‌تری نسبت به سگ‌ها تنها بگذارید، اما بچه گربه‌ها مانند هر دوست پشمالو یا انسان دیگری مشتاق توجه، همراهی و عشق هستند. اگر برای مدت طولانی تنها بماند، ممکن است تحریک شود و احساس اضطراب و حتی افسردگی در آنها ایجاد کند.

  اگر برنامه شلوغی دارید، حتماً هر روز چند دقیقه را برای گذراندن زمان با کیفیت با گربه خود اختصاص دهید. حتی 15 دقیقه زمان بازی هر چند ساعت، آن را شاد و سالم نگه می دارد. راه حل حتی بهتر؟ به فرزندخواندگی گربه دیگری فکر کنید، تا یک همراه تمام وقت داشته باشد.

 

 1. گربه ها از ظرف های خاک کثیف متنفرند!

  استفاده از توالت کثیف - در مکان های عمومی یا در خانه - بسیار ناخوشایند است، درست است؟ خب، گربه ها هم همین احساس را در مورد ظرف های خاک کثیف دارند.

  بسته به تعداد گربه‌هایی که دارید و عادت‌های حمام کردنشان، مهم است که ظرف های خاک گربه‌تان را هر روز یا حداقل یک روز در میان تمیز کنید. آیا نمی خواهید روزانه مدفوع کنید؟ تهیه و خریداری ظرف خاک خود تمیز شونده را در نظر بگیرید.

  تمیز نگه داشتن یک ظرف خاک فقط به معنای جمع کردن مدفوع نیست. بسته به نوع بستری که استفاده می‌کنید، دفعاتی که آن را می‌ریزید و تعداد گربه‌های خانه شما، بستر باید هر دو هفته یکبار تعویض شود.

 

 1. گربه ها از غذای فاسد متنفرند!

  احتمالاً نمی خواهید در یک بشقاب بزرگ از غذای فاسد فرو بروید - و غافلگیر شوید! - گربه شما هم این کار را نمی کند. غذای خام یا فاسد نه تنها طعم بدی دارد، بلکه می‌تواند گربه شما را نیز بیمار کند. باکتری‌هایی مانند سالمونلا و استافیلوکوک می‌توانند در غذاهایی که برای مدت طولانی در معرض تماس قرار گرفته‌اند، به خصوص در ماه‌های گرم‌تر رشد کنند.

  هر زمان که غذای بچه گربه‌تان را سرو می‌کنید، حتماً تاریخ انقضای غذای خشک و مرطوب را بررسی کنید. اگر بعد از غذای گربه‌تان مقدار زیادی غذای باقی‌مانده را ذخیره می‌کنید، ممکن است نیاز داشته باشید که میزان واقعی غذا خوردن گربه را ارزیابی کنید. دامپزشک می تواند به شما کمک کند تا بر اساس نژاد، سن و سطح فعالیت خود تصمیم بگیرید.

 

 1. گربه ها از داروی مزخرف متنفرند!

  وقتی احساس بدی می کنید، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که یک داروی بد مزه مصرف کنید. و همین امر در مورد گربه شما نیز صادق است. هنگام مصرف دارو، بسیاری از گربه‌ها از دهان کف می‌کنند یا فقط آن را بیرون می‌ریزند.

  چه گربه شما برای سرماخوردگی یا عفونت به دارو نیاز داشته باشد یا دارای یک بیماری مزمن باشد که نیاز به تجویز مداوم دارو دارد، بسیار مهم است که این تجربه برای بچه گربه کمی خوشایندتر شود.

  ابتدا، گربه خود را طوری آموزش دهید که با صورت و دهانش راحت باشد. احساسات را با یک چیز مثبت با پاداش دادن به آن با یک هدیه کوچک مرتبط کنید. سپس، یک برنامه دارویی تنظیم کنید تا بداند چه چیزی و چه زمانی باید انتظار داشته باشد.

  اگر هنوز با مصرف قرص ها مشکل دارید، غذاهای نرم زیادی با جیب های طراحی شده برای نگه داشتن قرص ها وجود دارد.

 

 1. گربه ها از نوازش بیش از حد تهاجمی متنفرند!

  اگر گربه دارید، می‌دانید که فقط مناطق خاصی وجود دارد که به شما اجازه نوازش می‌دهد – و اگر قسمت اشتباهی را نوازش کنید، خش‌خش، خراش یا گاز می‌گیرد. گربه ها می توانند به محرک های لمسی بسیار حساس باشند، بنابراین مهم است که آگاه باشید از کجا و چگونه آنها را نوازش می کنید.

  آیا می خواهید گربه خود را راضی نگه دارید؟ گربه‌ها سر و گردن همدیگر را اصلاح می‌کنند - و به‌طور جدی از نوازش "تمام بدن" تا امتداد پشت خود متنفرند - بنابراین سعی کنید فقط به نواحی اطراف سر و گردن آنها بچسبید. برای درک نوازش قابل قبول و غیرقابل قبول، به رفتار و سیگنال های بدن آن دقت کنید.

 

 1. گربه ها از رقابت گربه های دیگر متنفرند!

  گربه‌ها زمانی که بر سر غذا، فضا، اسباب‌بازی‌ها یا توجه انسان‌هایشان با هم می جنگند، ممکن است به یکدیگر حسادت کنند. متأسفانه در برخی موارد این حسادت یا حفظ منابع می تواند به صورت پرخاشگری و بسته به موقعیت، پرخاشگری نادرست ظاهر شود.

  به عنوان مثال: اگر یک گربه خانگی توسط یک گربه در فضای باز احساس خطر کند، اما نتواند به آن حمله کند، گربه خانگی ممکن است پرخاشگری خود را به سمت گربه دیگری در داخل خانه هدایت کند.

 

 1. گربه ها از صداهای بلند متنفرند!

  از طوفان رعد و برق گرفته تا مشاجره و آتش بازی، صداهای بلند و شلوغی زیاد می تواند به شدت گربه شما را تحت فشار قرار دهد. و استرس مزمن ناشی از صداهای بلند می تواند باعث تعدادی از مسائل رفتاری و سلامتی، از جمله پرخاشگری، یا افسردگی، و همچنین ریزش مو، بی اشتهایی، و نظافت بیش از حد شود.

  ممکن است سخت باشد، اما سعی کنید قرار گرفتن گربه در معرض صداهای بلند را محدود کنید. آن را در فضایی آرام و امن در زمانی که میهمانان به سر می‌برند یا در هوای بد هستند، نگهدارید و از پخش موسیقی بسیار بلند یا بلند کردن صدای تلویزیون خودداری کنید.

 

منبع: