معرفی نژاد گربه بنگال

برچسب‌ها
bengal
 • تاریخچه 

  گربه‌های بنگال نژادی باهوش و فعال هستند که به خاطر کت‌های طرح‌دار جسورانه‌شان ارزشمند است. آنها که از نسل گربه های اهلی و گربه های پلنگ وحشی آسیایی هستند، حیوانات خانگی مهربان و مهربانی می سازند.

  اولین باری که گربه بنگالی را می بینید که در خانه شما پرسه می زند، ممکن است فکر کنید یک گربه جنگلی وارد خانه شده است. دلیلش این است که این نژاد دیدنی دارای کت خالدار یا مرمری است که بسیار شبیه پلنگ وحشی یا اوسلوت است. اما بنگال چیزی جز وحشی است و شخصیتی دوست داشتنی و مهربان دارد. در حالی که بنگال ها با پرورش گربه سانان اهلی به یک گربه پلنگ آسیایی توسعه یافتند، طبیعت وحشی آنها مدت هاست که رها شده است.

  گربه های بنگال برای اولین بار در سال 1983 به عنوان یک نژاد پذیرفته شدند و از آن زمان این گربه خوش تیپ محبوبیت خود را افزایش داد. مانند برخی دیگر از نژادهای هیبریدی، مانند گربه ساوانا، گربه های بنگال بر اساس چند نسل از والدین اصلی خود جدا شده اند. بچه گربه پلنگ آسیایی F1 نام دارد. و هر نسل بعدی دارای یک نام عددی مانند F2، F3، F4 و غیره است. برای اینکه یک گربه واقعاً خانگی در نظر گرفته شود، یک بنگال باید حداقل یک F4 باشد.

  اگرچه تلاقی بین گربه‌های پلنگ آسیایی و گربه‌های اهلی در اوایل دهه 1800 اتفاق افتاد، این نژاد تا اواسط قرن بیستم واقعاً به وجود نیامد. طبق گفته انجمن طرفداران گربه، ژان میل، پرورش دهنده و حافظ محیط زیست، اولین بار در سال 1963 یک گربه خانگی را با یک گربه پلنگ آسیایی تلاقی کرد. تا سال 1996، بنگال ها توسط CFA ثبت شدند. حیوانات پذیرفته شده از نسل F6 یا بالاتر هستند.

قبل از خرید یک گربه یا بچه گربه بنگال، حتما با دولت های ایالتی و محلی خود مشورت کنید. آنها در برخی مکان ها از جمله هاوایی و شهر نیویورک ممنوع هستند. بنگال ها همچنین ممکن است محدودیت هایی داشته باشند اگر متعلق به نسل F1-F3 باشند.

 • ظاهر

  گربه های بنگال نژادی سبک و چابک هستند و به طور کلی بین 8 تا 15 پوند وزن دارند. آن‌ها به خاطر کت‌های کوتاه و متراکم‌شان که به‌طور جسورانه در سایه‌های مختلف قهوه‌ای، نقره‌ای و برفی طرح‌ریزی شده‌اند، ارزشمند هستند. خز آنها در لمس بسیار نرم است و کمی شبیه موهای خرگوش است. رایج ترین رنگ چشمی که در گربه های بنگال یافت می شود قهوه ای، زرد، نارنجی و سبز است.

  کت گربه بنگال چیزی است که او را از تمام گربه سانان متمایز می کند. در واقع، بنگال ها تنها نژادی هستند که می توانند نشانه های گل رز داشته باشند که مستقیماً منعکس کننده اصل و نسب پلنگ وحشی آسیایی آنها باشد. کت های خالدار یا مرمری نیز محبوب و به همان اندازه زیبا هستند. از آنجایی که خز آن‌ها بسیار کوتاه است، برای از بین بردن موهای شل و سلول‌های مرده پوست فقط به یک برس زدن هفتگی نیاز دارند.

  گرچه گربه‌های بنگال تقریباً به وزن یک گربه خانگی معمولی هستند، اما به دلیل بدن دراز و عضلانی‌شان معمولاً از نظر اندازه بزرگ‌تر هستند. و پاهای دراز آنها آنها را به پرش های عالی تبدیل می کند، بنابراین اگر بنگال خود را دیدید که از قفسه ها و میزها به شما خیره شده است، تعجب نکنید.

   

 • خلق و خوی

  با وجود اینکه یک بنگالی از بیرون چقدر وحشی به نظر می رسد، از درون نرم و شیرین است. این گربه‌های دوست‌داشتنی گروهی هستند، اگرچه ممکن است یکی از اعضای خانواده خاص خود را به عنوان مورد علاقه خود انتخاب کنند. بنگال ها با بچه ها، گربه های دیگر و سگ های خانواده عالی عمل می کنند. با این حال، کلید اجتماعی شدن اولیه و قرار گرفتن در معرض اعضای خانواده در سنین پایین است. اگر سعی کنید یک حیوان خانگی جدید را به بنگال‌های مسن‌تر معرفی کنید، ممکن است چالشی پیش روی شما باشد.

   

 • چگونه گربه ها را به اعضای جدید خانواده معرفی کنیم؟

  از آنجایی که بنگال ها نژادی باهوش و کنجکاو هستند، برای درگیر نگه داشتن مغز بزرگ خود به تحریک دائمی نیاز دارند. آنها عاشق بازی با اسباب بازی ها هستند و همچنین به آب علاقه دارند و از وان کم عمق لذت می برند. به بنگال ها می توان ترفندها و حتی نحوه راه رفتن روی یک افسار را برای ماجراجویی در فضای باز آموزش داد.گربه‌های بنگال نیز به‌خوبی با صاحبانشان خوش صحبت هستند. آن‌ها بیش از حد میو نمی‌کنند، اما می‌توانند دقیقاً به شما بگویند چه چیزی نیاز دارند، مخصوصاً اگر «کاسه غذای من تقریباً خالی است» یا «می‌خواهم بازی کنم». یک بنگالی نیز پس از بازگشت از یک روز کاری طولانی به خانه، بیکار نمی نشیند. شما می توانید انتظار یک سلام سلطنتی را داشته باشید که با یک سرناد کامل شود.

 

 • نیازهای زندگی یک گربه بنگالی 

  وقتی در نزدیکی شما باشد خوشحال است. او اهمیتی نمی دهد که کجا زندگی می کند، خانه بزرگ یا آپارتمان کوچک، تا زمانی که شما و خانواده تان در نزدیکی شما باشید. اما صرف نظر از اندازه فضای شما، یک بنگال باید کارهای زیادی برای انجام و صعود داشته باشد.صاحبان باید حداقل یک درخت گربه برای این بچه گربه بزرگ به همراه اسباب بازی های فراوان داشته باشند تا او را در زمانی که شما دور هستید سرگرم کند. و اگر ساعت‌های زیادی را دور از خانه سپری می‌کنید، داشتن یک گربه دوم ایده خوبی برای سرگرم کردن و مشغول نگه داشتن حیوان خانگی شماست.

  گربه‌های بنگال نیز طعمه بالایی دارند و از تماشای پرندگان، سنجاب‌ها و سایر حیوانات از داخل خانه لذت می‌برند. به دلیل علاقه او به پچ پچ کردن پشت پنجره، ایده خوبی است که یک تخته (یا دو) فرش شده نصب کنید تا به او یک نقطه دید راحت بدهد.فقط سعی کنید اقلام شکستنی را در قفسه یا مانتی که بنگال شما می تواند به آن برسد، نگذارید. به یاد داشته باشید: این نژاد فوق العاده چابک است، بنابراین اجتناب ناپذیر است که گربه شما در نهایت هر نقطه بلندی را که می تواند به آن برسد، کاوش کند. بنابراین، اگر به مجموعه تخم مرغ فابرژ خود افتخار می‌کنید، آن‌ها را در جایی محکم کنید که گربه‌تان نتواند آنها را از بین ببرد. نصب قفسه های گربه در خانه می تواند به دور نگه داشتن او از وسایل شکستنی شما نیز کمک کند!

  و اگرچه آنها سیب زمینی کاناپه محسوب نمی شوند، اما بنگال ها پس از یک روز پرمشغله تعقیب موش های اسباب بازی، برای چرت زدن روی پاهای شما جمع می شوند.

   

 • اهميت دادن

  تحریک ذهنی کلید شادی گربه بنگالی است. با معرفی بچه گربه خود به افراد دیگر، کودکان، حیوانات، ماشین و حتی یک بند و بند برای گردش در فضای باز، از جوانی شروع کنید. از آنجایی که بنگال ها بسیار باهوش هستند، از طیف گسترده ای از تجربیات برای درگیر نگه داشتن آنها بهره می برند، بنابراین زود و اغلب با آنها کار کنید. همچنین به تهیه تعداد زیادی اسباب بازی برای گربه و چرخاندن آنها هر چند هفته یکبار کمک می کند تا گربه شما خسته نشود.

  کریگر می‌گوید: «بنگال‌ها گربه‌هایی بسیار باهوش هستند و به فعالیت‌هایی نیاز دارند. او همچنین توصیه می کند که گربه خود را با کلیکر آموزش دهید. "این آنها را از نظر ذهنی و جسمی تحریک می کند. آنها باید فکر کنند!"

  مراقبت از کت بنگال آسان است: تنها کاری که باید انجام دهید این است که هفته ای یک بار آنها را مسواک بزنید تا کت آنها در بهترین حالت باقی بماند. و از آنجایی که آنها خیلی آب را دوست دارند، یک حمام گاه به گاه ممکن است چیزی باشد که مشتاقانه منتظر آن هستند. مراقبت منظم از دندان و ناخن مانند هر نژاد گربه ای مهم است.

   

 • سلامتی

  طول عمر گربه بنگال معمولی 9 تا 15 سال است و آنها یک نژاد نسبتا سالم هستند. با این حال، مانند همه گربه‌ها، آنها دارای چند مشکل بهداشتی هستند که باید قبل از خرید یک حیوان خانگی جدید در نظر داشته باشید. بیشتر پرورش دهندگان جدی مراقب پرورش حیوانات بدون مشکلات ژنتیکی هستند، اما سه مورد از شایع ترین بیماری ها در بین بنگال ها عبارتند از:

 1. بیماری قلبی: بیماری قلبی در گربه های بنگال کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک نامیده می شود که می تواند باعث ضخیم شدن عضله قلب به خصوص در حیوانات مسن شود. این می تواند منجر به لخته شدن خون یا نارسایی احتقانی قلب و طول عمر کوتاه تر شود.
 2. بیماری چشم: بنگال همچنین می تواند به یک بیماری چشمی به نام آتروفی پیشرونده شبکیه مبتلا شود که می تواند باعث بدتر شدن شبکیه و در نهایت کوری شود.
 3. آلرژی های بیهوشی: بنگال ها می توانند به مواد بیهوشی بسیار حساس باشند و باید در طول هر گونه جراحی از جمله عقیم سازی و عقیم سازی به دقت مراقب آنها باشید. واکنش آلرژیک به داروهای بیهوشی می تواند منجر به ایست قلبی شود.

 

البته، وقتی شخصیت گرم، باهوش و رنگ‌ها و طرح‌های کت چشم نواز آن‌ها را در نظر می‌گیرید، جای تعجب نیست که آنها به سرعت به یکی از محبوب‌ترین نژادهای جهان تبدیل شده‌اند و از گربه‌هایی که نسل‌هاست پیشی گرفته‌اند.